(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

Медико-гідрогеохімічні чинники геологічного середовища України

 

Медико-гідрогеохімічні чинники геологічного середовища України / за ред. доктора геолого-мінералогічних наук, доктора географічних наук, доктора технічних наук, професора Г.І. Рудька. – Київ – Чернівці: Букрек, 2015. – 724 с.

Викладено концептуальні основи медичної геології як науки, що вивчає механізм і динаміку взаємодії геологічного середовища та людини, а також результат цієї взаємодії – здоров’я і життя людини з точки зору впливу на неї геологічних процесів.

Схарактеризовано основні гідрогеологічні регіони України, особливості геолого-гідрогеологічного розрізу порід і регіональні закономірності гідрогеологічних умов, хімічного складу питних підземних вод та їх вплив на здоров’я населення. Розглянуто проблеми водозабезпечення України підземними водами та вплив їх споживання на здоров’я населення. Окреслені особливості впливу хімічного складу питних та мінеральних вод на здоров’я населення.

Розглянуті особливості засвоювання мікроелементів та їх роль в організмі людини. Охарактеризовані ендемічні захворювання, що виникають як результат дефіциту чи надлишку хімічних елементів, що надходять до організму людини з питною водою. Розглянуте питання захворюваності на остеопороз населення України та відначено роль мікроелементів та вітаміну D у розвитку цієї хвороби. Оцінено небезпеку для здоров’я людей порушень функціонування систем локального водопостачання.
Розроблені науково-методичні основи медико-геологічного моніторингу України.

Для медиків, геологів, географів, екологів, науковців, політичних та громадських
діячів та широкого загалу читачів.

Медико-гідрогеохімічні чинники геологічного середовища України / за ред. доктора геолого-мінералогічних наук, доктора географічних наук, доктора технічних наук, професора Г.І. Рудька. – Київ – Чернівці: Букрек, 2015. – 724 с.

Колектив авторів:
Г.І. Рудько, О.В. Нецький, А.В. Мокієнко, О.М. Нікіпелова, Л.Б. Солодова, Т.А. Сафранов, К.Д. Бабов, А.Л. Погребний, Б.А. Насібуллін, С.Г. Гуща, В.І. Малюк, М.В. Кришталь, Г.Г. Репецька, М.В. Макаренко, Н.І. Смоляр, Е.В. Безвушко, Н.І. Мельничук, О.О. Мацієвська, Н.Л. Чухрай, У.Б. Лотоцька-Дудик, С.Д. Чавс, В.В. Поворознюк, Н.В. Григор’єва, Н.І. Балацька, О.П. Нікіташ, Ю.О. Нікіташ, О.Г. Курило