(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

Делегація ДКЗ прийняла участь у роботі Тижня Класифікації ресурсів ЄЕК ООН-2016

На запрошення Відділу усталеної енергетики Європейської Економічної Комісії Організації Об'єднаних Націй, делегація ДКЗ у складі голови Рудька Г.І. та начальника управління горючих та рудних корисних копалин Ловинюкова В.І. взяла участь у роботі Тижня Класифікації ресурсів ЄЕК ООН-2016, що відбувся у період з 26 по 29 квітня 2016 р. в Палаці Націй м. Женева (Швейцарія).

Тиждень Класифікації ресурсів ЄЕК ООН-2016 включав: Семінар з Рамкової Класифікації, що проходив 26 квітня та 7-у Сесію Експертної Групи Європейської економічної комісії ООН з питань класифікації запасів та ресурсів корисних копалин, що проходила з 27 по 29 квітня 2016.

В рамках програми 7-ї Сесії Експертної Групи голова ДКЗ Г.І. Рудько виступив з доповіддю: «Організація і проведення щорічного науково-практичного семінару: «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування», в якій було висвітлено наукову та практичну діяльність ДКЗ та актуальні питання розвитку геологічної галузі України та інших країн.

Також пройшла спільна презентація з представниками Центру оцінки запасів і ресурсів корисних копалин Міністерства земель і ресурсів КНР, Янг Хоа та Джанг Давеєм: «Проведення Китайсько-Українського Семінару з Класифікацією ресурсів, з 1 по 6 червня 2015 року, м. Пекін». Даний проект стосовно зустрічі делегацій Китайської Народної Республіки та України викликав велику зацікавленість та увагу всіх учасників Сесії і був відзначений Експертною Групою СЕК ООН.

Основним виступом голови ДКЗ була презентація «Рамкова класифікація Організації Об'єднаних Націй запасів і ресурсів енергетичних і мінеральних корисних копалин як інструмент гармонізації провідних світових класифікацій (На прикладі України)». Дана робота делегації України викликала бурхливий інтерес і була сприйнята геологічною спільнотою як корисна для подальшого розширення застосування РКООН-2009. (фото 3.) Діяльність делегації України з поширення та застосування РКООН -2009 відзначена головуючим на 7-ї Сесії Групи Експертів з Класифікації Ресурсів Комітету з усталеної енергетики СЕК ООН.

Тиждень Класифікації ресурсів ЄЕК ООН-2016 дав можливість провідним фахівцям національних і міжнародних організацій, делегацій, фінансових установ, а також представникам державних органів розглянути існуючі проблеми і запропонувати практичні рішення з актуальних питань щодо застосування Рамкової Класифікації ООН.