25–28 квітня у місті Женева (Швейцарія) в рамках заходу Європейської Економічної Комісії ООН (UNECE): Тижня управління ресурсами 2023 «Забезпечення сталості в управління ресурсами» проходила 14 сесія Експертної групи з управління ресурсами (EGRM-14), у якій прийняли участь представники ДКЗ.
Голова ДКЗ Сергій Паюк під час пленарної доповіді розповів про досвід впровадження на національному рівні Рамкової класифікації ресурсів ООН. Заступник голови ДКЗ Станіслав Литвинюк, в свою чергу, доповів про ресурсний потенціал України щодо критичної мінеральної сировини.
Крім того, відбулася зустріч української делегації у складі Голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха та Голови Державної комісії України по запасах корисних копалин Сергія Паюка з делегацією Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй. Обговорили питання проведення сировинної політики з метою здійснення зеленого переходу та залучення української експертизи та досвіду з упровадження підходів РКООН до оцінки запасів і ресурсів мінеральної сировини, що буде використовуватися на заміну радянським класифікаціям, зокрема в частині твердих корисних копалин.
«Українські фахівці увійшли до складу робочої експертної групи Організації Об’єднаних Націй з розробки методик впровадження рамкової класифікації оцінки ресурсів ООН в частині твердих корисних копалин. Також Україна має унікальний досвід у переведенні з радянської системи оцінки у класифікацію, що базується на РКООН. Спільні напрацювання будуть покладені в основу підготовки «Bridging document» та використані країнами Європейського Союзу», – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах за результатами зустрічі.