(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

ПРИЗНАЧЕНО НОВОГО ГОЛОВУ ДЕРЖАВНОЇ КОМІСІЇ УКРАЇНИ ПО ЗАПАСАХ КОРИСНИХ КОПАЛИН

Кабінетом Міністрів України головою Державної комісії України по запасах корисних копалин призначено Сергія Паюка. Відповідне рішення Уряду опубліковано на офіційному сайті 6 червня 2022 р.

Так, розпорядженням №447-р від 03.06.2022 р. за власним бажанням було звільнено попереднього голову ДКЗ Рудька Георгія Ілліча. Натомість, розпорядженням №449-р від 03.06.2022 р. на посаду голови ДКЗ було призначено Паюка Сергія Олексійовича.

Відповідно до розпорядження Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах представив нового керівника колективу ДКЗ та висловив подяку Георгію Рудьку за багаторічну плідну працю на посаді голови. 

Сергій Олексійович є справжнім професіоналом в геологічній галузі. Закінчив Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу, стажувався у Сполучених Штатах Америки за програмою SABIT, навчався у Київській школі економіки (KSE)за програмою МВА. Має значний досвід роботи у вітчизняних видобувних компаніях та співпраці з міжнародними організаціями в галузі використання надр та оцінки ресурсної бази родовищ, зокрема до 2020 р обіймав посаду начальника Департаменту геології АТ «Укргазвидобування». В березні 2020 р був призначений першим заступником голови правління НАК «Надра України».

«Серед першочергових завдань ДКЗ України під керівництвом Сергія Паюка мають стати впровадження міжнародних систем обліку корисних копалин в оцінці запасів і ресурсів, цифровізація, а також підняття статусу Комісії у світових професійних колах, – повідомив Роман Опімах. – Держгеонадра планомірно рухаються в напрямі адаптації кращих міжнародних стандартів у галузі надрокористування. Важливим кроком стало застосування системи PRMS в оцінці запасів і ресурсів вуглеводнів. Наступною може бути розробка методики застосування стандартів звітності по запасах твердих корисних копалин CRIRSCO. Використання таких підходів в Україні посприяє збільшенню міжнародних інвестицій, нарощенню видобутку корисних копалин та зменшенню залежності від імпорту».