5 лютого 2021 року в Державній комісії України по запасах корисних копалин відбулось обговорення попереднього проекту "Методичних підходів щодо сумісності (зіставлення) Класифікаційної Системи шаблону Комітету з міжнародних стандартів звітності про запаси корисних копалин («CRIRSCO») до геолого-економічної оцінки запасів і ресурсів родовищ твердих горючих та рудних корисних копалин, що подаються на державну експертизу і оцінку".
Класифікаційна система шаблону CRIRSCO для публічної звітності щодо результатів геологорозвідувальних робіт, ресурсів і запасів для твердих корисних копалин є найбільш застосовуваною. Можливість проведення геолого-економічної оцінки родовищ твердих горючих та рудних корисних копалин як за класифікацією України, так і за шаблоном CRIRSCO – важлива умова для підвищення привабливості гірничодобувної промисловості України.
Організаційна та технологічна подібність геологорозвідувальних і видобувних робіт у процесі використання надр обумовлюють можливість зіставлення класів мінеральних ресурсів і запасів, ідентифікованих за тривимірними кодами, що застосовуються РКООН та класифікацією України, із категоріями запасів корисних копалин, оцінених згідно із Шаблоном CRIRSCO.
Методичні підходи щодо сумісності Класифікаційної Системи шаблону Комітету з міжнародних стандартів звітності про запаси корисних копалин («CRIRSCO») до геолого-економічної оцінки запасів і ресурсів родовищ твердих горючих та рудних корисних копалин, що подаються на державну експертизу і оцінку (далі – Методичні підходи) розробляються з метою надання рекомендацій користувачам надр щодо єдиних принципів переводу, співставлення, гармонізації і узгодження таксонів Класифікації України з класифікаційними таксонами шаблону CRIRSCO під час опрацювання матеріалів геолого-економічної оцінки запасів і ресурсів родовищ твердих горючих та рудних корисних копалин, що подаються на державну експертизу і оцінку.
ДКЗ запрошує громадськість та фахівців приєднатись до обговорення попереднього проекту "Методичних підходів щодо сумісності (зіставлення) Класифікаційної Системи шаблону Комітету з міжнародних стандартів звітності про запаси корисних копалин («CRIRSCO») до геолого-економічної оцінки запасів і ресурсів родовищ твердих горючих та рудних корисних копалин, що подаються на державну експертизу і оцінку" і надсилати свої пропозиції та зауваження на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або поштову адресу: 01133, м. Київ, вул. Г. Алмазова, 18/7, оф. 816.