(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

СУБРЕГІОНАЛЬНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПО РЕЗОЛЮЦІЇ ГЕНЕРАЛЬНОЇ АСАМБЛЕЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ З НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (ЮНЕА) ПРО УПРАВЛІННЯ МІНЕРАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

27 серпня 2020 року були проведені регіональні консультації щодо підготування резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕА) про управління мінеральними ресурсами. В консультаціях взяли участь експерти з Європейського регіону. Україну представляла делегація експертів Державної комісії України по запасах корисних копалин. 

В ході сесії було запропоновано обговорення трьох основних напрямків, які стали ключовими для укладання резолютивної частини Резолюції ЮНЕА, а саме:
1. Які найбільш гострі проблеми в галузі управління мінеральними ресурсами у вашій юрисдикції або регіоні? Які ініціативи і підходи в галузі управління допомагають вирішувати ці проблеми?

2. Які приклади передової або найкращої практики можуть надихнути на стійкий або відповідальний розвиток в області видобутку, використання і управління мінеральними ресурсами? Чи мають вони якесь відношення до хвостосховищ шахт і видобутку піску?

3. Виходячи з проблем і прогалин в управлінні мінеральними ресурсами в вашому регіоні, які теми і питання повинні бути в центрі уваги майбутніх дій, в тому числі з боку міжнародних органів або органів ООН, в області управління мінеральними ресурсами?

Відкрила засідання Голова Центрально-Азіатського офісу ЮНЕП Аіда Курманова, яка зазначила високий рівень учасників та ораторів, що зібрались для обговорення актуальності та своєчасності управління мінеральними ресурсами в контексті резолюції 4/19 ЮНЕА. 

Програма ООН з охорони навколишнього середовища (ЮНЕП) є провідним глобальним екологічним органом, який встановлює глобальний екологічний порядок денний, сприяє послідовному впровадженню екологічного виміру сталого розвитку в системі Організації Об'єднаних Націй та служить авторитетним захисником глобального довкілля.

Співробітник з економічних питань Відділу стійкої енергетики (ЄЕК ООН) Х. Тульсідад  та регіональний радник Відділу навколишнього середовища (ЄЕК ООН)  С. Раднаарача  представили доповідь "Перспективи ЄЕК ООН в галузі управління мінеральними ресурсами – завдання, передова практика і потреби для майбутніх дій".

Даніель Франкс з Університету Квінсленда (Австралія) окреслив основні питання, що дозволять удосконалити текст Резолюції ООН з охорони навколишнього середовища на майбутній 5 сесії Асамблеї ООН по навколишньому середовищу, яка відбудеться  22–26 лютого 2021 р. у Найробі, Кенія.

На завершення консультацій було запропоновано визначити подальші кроки по співпраці та запропоновано усім учасникам долучатись до обговорення майбутньої Резолюції, а також ділитись досвідом вирішення питань, пов’язаних з управлінням мінеральними ресурсами у своїх країнах.