(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ ЕКСПЕРТІВ ДКЗ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ТЕКНІКО-КОНСУЛЬТАТИВНОЇ ГРУПИ (TAG) ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ КОМІСІЇ ООН (ЄЕК ООН)

12 серпня 2020 року відбулася онлайн-зустріч експертів Державної комісії України по запасах корисних копалин у складі голови ДКЗ Г.І. Рудька, першого заступника голови ДКЗ В.Г. Григіля та заступника голови ДКЗ з питань нафти і газу В.В. Соболя з делегацією ТAG ЄЕК ООН у складі голови TAG Алістера Джонса, голови Експертної групи з класифікації ресурсів Девіда МакДональда, уповноважених представників Бюро Експертної групи з управління ресурсами ЄЕК ООН пані Шарлотти Гріффітс і пана Харікрішнана Тульсідаса, а також Регіонального радника Відділу сталого розвитку ЄЕК ООН пана Олега Дзюбінського з метою обговорення питань, які стосуються застосування Рамкової класифікації ООН (UNFC).

У ході дискусії були обговорені питання щодо розробки специфікацій та методичних рекомендацій по застосуванню UNFC (РКООН) до ресурсів нафти і газу, оновлення методичного документу зіставлення класифікацій UNFC (РКООН) та PRMS, майбутніх можливостей застосування класифікації UNFC (РКООН) для компаній, чиї акції котуються на міжнародних біржових майданчиках, або компаній, що планують ІРО (Initial Public Offering – первинне публічне розміщення цінних паперів). Зокрема, делегація ДКЗ України поставила питання експертам ЄЕК ООН щодо доцільності використання лише однієї класифікації для оцінки запасів і ресурсів вуглеводнів, а також можливості адаптації чи співставлення між собою класифікацій UNFC (РКООН) та PRMS. Голова Експертної групи з класифікації ресурсів ЄЕК ООН Девід МакДональд запевнив, що на державному чи національному рівні більш доцільно використовувати класифікацію UNFC (РКООН) для оцінки запасів і ресурсів, оскільки вона охоплює ширший спектр корисних копалин, надає більш детальні характеристики та сприяє більш ефективному управлінню ресурсами на рівні держави, в той час, як PRMS є вузькоспеціалізованою класифікацією, хоча й приймається фондовими біржами більшості країн світу. Пан МакДональд схвально висловився щодо бажання України і надалі використовувати UNFC (РКООН) як основну національну класифікацію, а PRMS як додаткову класифікацію за необхідності, проте він наголосив, що такий процес оцінки запасів і ресурсів є більш кропітким. 
 Голова TAG Алістер Джонс запросив експертів ДКЗ України приєднатися до переговорів з Міжнародною асоціацією фондових бірж у Лондоні з метою пропагування UNFC (РКООН) як найбільш відповідної класифікації для створення нового міжнародного стандарту, який визнавався б фондовими біржами по всьому світу. 

Представниця Бюро Експертної групи з управління ресурсами ЄЕК ООН пані Шарлотта Гріффітс запропонувала делегації від України приєднатися до Робочої групи ЄЕК ООН з питань нафти і газу та брати безпосередню участь у остаточній підготовці Специфікацій та методичних рекомендацій щодо застосування РКООН до нафти і газу, а також у оновленні методичного документу зіставлення класифікацій UNFC-2019 (РКООН) та PRMS-2018. 

В завершення зустрічі голова ДКЗ Г.І. Рудько отримав запрошення виступити з доповіддю на засіданні Робочої групи ЄЕК ООН з питань ядерного палива «Роль ядерної енергетики у сталому розвитку та інтегрованому управлінні життєвим циклом ресурсів ядерного палива для сталої енергетики» під час сесії Експертної групи з управління ресурсами 22-25 вересня 2020 року в Женеві, Швейцарія.