8 липня 2020 року відбулася робоча зустріч голови Державної комісії України по запасах корисних копалин Г.І. Рудька та регіонального радника Відділу сталого розвитку (SED) Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН) Олега Дзюбінського з метою визначення оптимальних шляхів подальшої співпраці в умовах протидії ситуації з COVID-19.
Реформи в галузі користування надрами, що впроваджуються у даний час в Україні, спрямовані на вдосконалення умов діяльності компаній гірничодобувної промисловості та залучення інвесторів. Важливою умовою для підвищення привабливості гірничодобувної промисловості України є перехід на міжнародні стандарти звітності про запаси корисних копалин.
Голова Державної комісії України по запасах корисних копалин Георгій Ілліч Рудько презентував доповідь про важливу роль ДКЗ в оцінці ресурсного потенціалу України, адже завдяки роботі комісії Україна стала першою країною з членів Європейської Економічної Комісії ООН, яка на державному рівні адаптувала Рамкову Класифікацію ООН для викопних енергетичних та мінеральних ресурсів і продовжує брати активну участь у розробці Глобального коду звітності щодо запасів і ресурсів корисних копалин.
Для удосконалення законодавства України про державну експертизу і оцінку запасів корисних копалин та приведення його до відповідності з Міжнародними принципами експертизи звітності про запаси, ДКЗ працює над редакцією ст. 45 Кодексу України про надра з метою забезпечення належних повноважень Комісії.
Була обговорена співпраця з Європейською Економічною Комісією ООН щодо основних перспектив розв’язання проблеми визнання рішень Державної комісії України по запасах корисних копалин про затвердження запасів корисних копалин відповідно до Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр (оформлених у вигляді протоколів), прийнятними на рівні банківських ТЕО для виставлення родовищ на відповідні фондові біржі.
Олег Дзюбінський наголосив, що Організація Об'єднаних Націй вважає протидію ситуації з COVID-19 пріоритетним завданням і надає повну підтримку на багатьох фронтах. До невідкладних заходів, що вживаються ЄЕК ООН, пов'язаних з РКООН та СУРООН, належать такі проекти як «Забезпечення постачання критичної сировини є ключовим фактором для відповіді на COVID-19», де підкреслюється, що РКООН та СУРООН можуть використовуватися для створення послідовних даних та інформації про критичну сировину із звичайних та нетрадиційних джерел; «Глобальна ініціатива щодо відродження сектору ММСП у пост-COVID-19 період» та «Жінки-підприємці в галузі управління природними ресурсами: виклики та можливості для сектору ММСП у пост-COVID-19 періоді соціально-економічного відновлення». В усіх цих проектах розглядається активна участь української сторони в рамках науково-технічного співробітництва.
Крім того ДКЗ отримала запрошення прийняти участь в Дванадцятій сесії Експертної групи з управління ресурсами, що відбудеться в Женеві 26-30 квітня 2021 року.