26 лютого 2019 року розпочав свою роботу 10-й Український енергетичний форум, присвячений питанням збільшення національного видобутку, диверсифікації та надійності енергопостачання шляхом реформ, прозорості й модернізації. Захід відбувся в готелі Інтерконтиненталь і зібрав під своїм дахом не лише фахівців провідних компаній енергетичного ринку України, але й значну кількість закордонних представників. Високий рівень заходу засвідчила присутність та вступна промова прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, в якій він наголосив на важливості досягнення енергонезалежності нашої країни за рахунок розвитку власного видобутку енергетичних ресурсів.
З важливою доповіддю виступив т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України О.В. Кирилюк, який у своєму виступі підкреслив історичні досягнення нашої держави у сфері регулювання надрокористування, зокрема про забезпечення прозорості у видобувних галузях та впровадження процедури відкритих електронних аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами.
Голова Державної комісії України по запасах корисних копалин Г.І Рудько виступив з презентацією " Застосування РКООН-2009 для геолого-економічної оцінки родовищ корисних копалин в Україні" в рамках шостої сесії форуму "Державно-приватне партнерство в сфері видобування", що відбувалась 27 лютого. Доповідь стосувалася механізму застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр України, адаптованої до Рамкової Класифікації Організації Об'єднаних Націй (РК ООН) та інших провідних світових класифікацій.
Україна санкціонувала використання РКООН як основи для управління національними ресурсами з 1997 року. Система оптимально працювала при виконанні функцій управління ресурсами. За цей період виконана геолого-економічна оцінка більш як 4600 родовищ корисних копалин (горючі, рудні та нерудні корисні копалини, вода), що обліковуються на державному балансі.
У вересні 2018 р. Україна модифікувала свою національну Класифікацію запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, адаптувавши її з РКООН-2009. На сьогодні національна класифікація повністю відповідає міжнародним стандартам та співставляється на глобальному рівні і є важливим кроком для ефективного управління мінеральними ресурсами держави (Державним балансом родовищ корисних копалин). Це відкриває нові можливості щодо залучення закордонних інвесторів до участі в проектах розробки українських родовищ корисних копалин і створює можливість подачі цих проектів (банківське ТЕО) на міжнародні біржі.