(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ ДКЗ ДО КИТАЮ. ПІДПИСАННЯ МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІВДРУЖНІСТЬ І СПІВРОБІТНИЦТВО

22-30 вересня 2017 р. делегація ДКЗ на запрошення Центру оцінки запасів і ресурсів корисних копалин Міністерства земель і ресурсів Китайської Народної Республіки відвідала з робочим візитом Китайську Народну Республіку (КНР) для участі у таких науково-практичних заходах:
  • XIX Міжнародна конференція та виставка «China Mining 2017», м. Тяньцзінь
  • Семінар з практичного застосування класифікацій запасів і ресурсів корисних копалин України та Китаю до ресурсного потенціалу обох країн, зокрема провінції Хейлунцзян, м. Харбін.

 

Делегація ДКЗ під час відкриття XIX Міжнародної конференції та виставки «China Mining 2017»
(м. Тяньцзінь, 23 вересня 2017) 
Делегація ДКЗ разом з китайськими колегами під час відкриття Міжнародної конференції та виставки «China Mining 2017»
(м. Тяньцзінь, 23 вересня 2017 р.)
Обговорення ресурсного потенціалу з представниками асоціації Південноафриканських країн Знайомство з представниками Геологічної служби КНР

 

Мета поїздки — обмін досвідом із практики застосування національних класифікацій України та Китаю для підрахунку запасів корисних копалин, їх порівняння й гармонізація з міжнародними класифікаційними системами, зокрема з РКООН-2009, PRMS та Шаблоном CRIRSCO для твердих корисних копалин, демонстрація мінерально-сировинного потенціалу України для залучення інвестицій і розвитку українсько-китайської співпраці.

У місті Тяньцзінь на секції «Системи Класифікації запасів та ресурсів корисних копалин» конференції «China Mining 2017» голова ДКЗ представив міжнародній спільноті доповідь «Класифікація запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр України і можливості її гармонізації з міжнародними стандартами», ще раз довівши і закріпивши статус ДКЗ як повноправного партнера на глобальному ринку оцінки мінеральних ресурсів і провідної організації, що сприяє розширенню застосування РКООН-2009 шляхом використання адаптованої до РКООН української класифікації.  

 

Президія та спікери секції
«Системи Класифікації запасів та ресурсів корисних копалин» 
Виступ Голови ДКЗ Рудька Г.І.
під час роботи секції 
«Системи Класифікації запасів та ресурсів корисних копалин»

 

Важливо, що  на  форумі з міжнародної співпраці «Один пояс — один шлях» голова ДКЗ розповів про ресурсний потенціал корисних копалин України, вказав основні перспективи його вивчення й використання  для міжнародної співпраці. Під час конференції Рудька Г.І. запросили дати інтерв’ю телебаченню та висловити міркування щодо реалізації програми «Один пояс — один шлях» у світі та Україні, зокрема в галузі надрокористування. Ця ініційована китайським урядом програма визначає вироблення нових механізмів регіонального економічного партнерства, стимулювання економічного процвітання залучених країн, зміцнення культурних обмінів і зв’язків у всіх галузях між різними країнами, а також сприяння миру і сталому розвитку. 

 

Інтерв’ю голови ДКЗ Рудька Г.І китайському телебаченню Під час інтерв’ю Рудька Г.І. з організаторами та учасниками заходу

 

Знаковою подією впродовж візиту української делегації до Китаю стало підписання Меморандуму про співдружність і співробітництво між Центром оцінки запасів і ресурсів корисних копалин Міністерства земель і ресурсів КНР та ДКЗ, що є наріжним каменем подальшої співпраці організацій у питаннях, що стосуються вдосконалення та уніфікації звітності про запаси та ресурси корисних копалин на основі РКООН-2009 та створення глобального кодексу звітності про запаси і ресурси корисних копалин на основі національних класифікацій України та Китаю.

Підписання Меморандуму про співдружність і співробітництво між Центром оцінки запасів і ресурсів корисних копалин Міністерства земель і ресурсів КНР та Державною комісією України по запасах корисних копалин в м. Тяньцзінь, КНР
(24 вересня 2017)

 

Меморандум про співдружність і співробітництво між
Центром оцінки запасів і ресурсів корисних копалин
Міністерства земель і ресурсів КНР та
Державною комісією України по запасах корисних

 

Українська та китайська сторони обговорили проект Монографії, де будуть представлені проблеми та перспективи використання Національних Класифікацій запасів та ресурсів корисних копалин України та Китаю та їх співставлення з міжнародними системами звітності.

Впродовж поїздки делегація ДКЗ відвідала з робочим візитом Центр земель та ресурсів провінції Хейлунцзян в м. Харбін, КНР, де взяла участь у семінарі з практичного застосування класифікацій запасів і ресурсів корисних копалин України та Китаю до ресурсного потенціалу обох країн, зокрема провінції Хейлунцзян, що мав на меті визначення стратегії співпраці в питаннях геолого-економічної оцінки корисних копалин та ознайомлення з мінерально-сировинного базою провінції Хейлунцзян та України. 

Семінар з практичного застосування класифікацій запасів і ресурсів корисних копалин України та Китаю до ресурсного потенціалу обох країн, зокрема провінції Хейлунцзян (м. Харбін, Центр земель та ресурсів провінції Хейлунцзян, 26.09.2017). На фото зліва: представники  Центру земель та ресурсів провінції Хейлунцзян; справа та в центрі: делегація ДКЗ України та представники Центру оцінки запасів і ресурсів корисних копалин Міністерства земель і ресурсів КНР