(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

КРУГЛИЙ СТІЛ «ГЕОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ НА ПЕРЕТИНІ СТОЛІТЬ СВОЄЇ ІСТОРІЇ»

1 лютого 2018 року в конференц-залі «Асамблея» готелю «Україна» відбулось засідання Круглого столу «Геологічна служба України на перетині століть своєї історії», присвяченого 100-річчю Геологічної служби України. 

Під головуванням заступника Міністра екології та природних ресурсів України Віктора Вакараша та т.в.о. Голови Державної служби геології  та  надр України Олега Кирилюка було обговорено  не  тільки  славетну історію розвитку геологічної служби України та її здобутки, але й актуальні  проблеми геологічної галузі й надрокористування. На заході були присутні не лише представники провідних геологічних підприємств, установ на наукових інститутів, а й делегації з Китаю та Молдови.

В.Вакараш привітав присутніх учасників з славетним ювілеєм та підкреслив важливість Державної служби геології та надр в реалізації державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр:  «Протягом першого століття своєї історії українськими геологами виконано грандіозні об’єми пошукових і розвідувальних робіт, досліджено тисячі природних відслонень, бурових свердловин і гірничих виробок, відкрито близько 9 000 родовищ  корисних копалин різних  видів  мінеральної сировини. Геологи України є активними членами суспільства і не залишаються осторонь глобальних викликів, адже перед ними постійно стоїть завдання з відновлення і нарощування мінерально-сировинної бази України. Вітаю всіх причетних до свята, бажаю нових успіхів, виробничих досягнень та реалізації найбільш амбіційних проектів на благо нашої держави!»

Доповіддю «Реформування Державної служби геології та надр як запорука сталого розвитку економіки України» урочистий захід продовжив т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк: «Для економіки нашої країни та особливо надрокористування важливо удосконалити Кодекс України про надра, розробивши його у новій редакції, також необхідне стовідсоткове оцифрування геологічної інформації з урахуванням потреб користувачів надр, впровадити принципи прозорості у видобувній сфері як фактора сприяння інвестиційній привабливості, внести зміни до «Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року». 

Голова Державної комісії України по запасах корисних копалин Георгій Ілліч Рудько виступив з доповіддю про важливу роль ДКЗ  в оцінці ресурсного потенціалу України, а також презентував Меморандум про співдружність і співробітництво між Центром оцінки запасів і ресурсів корисних копалин Міністерства земель і ресурсів КНР та ДКЗ, що є наріжним каменем подальшої співпраці організацій у питаннях, що стосуються вдосконалення та уніфікації звітності про запаси та ресурси корисних копалин на основі РКООН-2009 та створення глобального кодексу звітності про запаси і ресурси корисних копалин на основі національних класифікацій України та Китаю.

Поважні гості з Китаю та Молдови поділились досвідом надрокористування у своїх країнах та запросили до співпраці. Представник Молдови Борис Юрчук, директор центру Геоінформації (Агентство з геології та мінеральних ресурсів Молдови) відзначив вагомий внесок українських геологів у становленні геології його країни.

Круглий стіл завершився дискусією «Обговорення майбутнього Держгеонадр України». Своє бачення у розвитку майбутнього Державної служби геології та надр  та геологічної галузі України в цілому висловили представники таких потужних підприємств як УкрДГРІ, ПАТ «НАК «Надра України», ДГП «Укргеофізика», ДП «Українська геологічна компанія», КАІ, наукового інституту «Інститут геології» КНУ ім. Т. Шевченка, Інституту геологічних наук НАН України.

Головуючі Круглого столу (справа-наліво):  т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України О. Кирилюк, заступник Міністра екології та природних ресурсів України В. Вакараш, голова ДКЗ Г. Рудько  Виступ представника республіки Молдова Бориса Юрчука (Агентство з геології та мінеральних ресурсів Молдови)  Виступ першого заступника генерального директора ДГП «Укргеофізика» А.П. Толкунова
Представники підприємств геологічної галузі та наукових інститутів Представники підприємств геологічної галузі та наукових інститутів Я.Я. Климович (ПАТ «НАК «Надра України»), П.С. Голуб («Укрнаукагеоцентр»), Др. Ма Жонпінг (лабораторія Магматизму та вивчення рудних корисних копалин при Міністерстві земель та ресурсів, КНР)